Aktualności

Za nami kolejna, trzecia już odsłona spektaklu Dziwne Rzeczy, tym razem jeszcze w nieco wakacyjnym klimacie, ale wciąż duchem w latach 80. Było więc i strasznie, i śmiesznie – czyli tak, jak powinno. Sala w Domu Zarazy w Gdańsku Oliwie znów po brzegi wypełniona publicznością. Udział wzięli: Ola Szulc, Ola Tutajewicz, Krzysztof Gojowy, Mateusz DymnickiDobrosława Bela, Dariusz Mazurowski i Tadek Jaśkiewicz. Dziwne Rzeczy powrócą zgodnie z planem, już niedługo.  


13 września, w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie wykonałem na żywo swój nowy utwór, Seconds Before the Storm. Wydarzenie pod nazwą Reverse 925 było zorganizowane przez Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie – Katedrę Kompozycji oraz Studio Muzyki Elektroakustycznej, a także Polskie Stowarzyszenie Muzyki Elektroakustycznej (PSeME). Kuratorem całości jest Marek Chołoniewski.


W niedzielę 31 sierpnia zagralem koncert w ramach wydarzenia Wrzeszcz Pointz, którego organizatorami są stowarzyszenie Dolina Królewska, Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz Urban Sketchers Gdańsk. Był to uliczny festyn, łączący prezentację sztuki, koncerty, spotkania, warszaty i różne inne działania w przestrzeni miejskiej. Na finał pojawiła się muzyka elektroakustyczna, czyli mój solowy występ wieczorową porą, na nastrojowej i zabytkowej ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, w centrum Wrzeszcza.  


W nawiązaniu do niedawnego festiwalu radiowego Radiophrenia Glasgow londyńska rozgłośnia Resonance FM będzie od 4 sierpnia nadawać przez tydzień (w ramach cyklu Radiophrenia Rewind) audycje przypominające wybrane utwory ze wspomnianego wydarzenia. W programie znajdą się także moje kompozycje. Resonance FM to innowacyjna, całodobowa stacja radiowa, która nadaje na częstotliwości 104,4 FM w Londynie, w całej Wielkiej Brytanii za pośrednictwem Radioplayera, zaś w streamingu na cały świat: https://www.resonancefm.com/

Pełny program Radiophrenia Rewind: https://radiophrenia.scot/schedule/#post-inner

Moja muzyka do spektaklu Dziwne Rzeczy właśnie ukazała się na limitowanym CD w kultowym Audiomacie: https://audio.art.pl/audiomat/. Postanowiłem wydać ją w takiej formie, bowiem chwilami dość daleko odbiega od stylistyki, którą prezentuję w swoich autonomicznych kompozycjach elektroakustycznych. I może dzięki temu okaże się ciekawa. Są tu oczywiście atonalne, mroczne struktury, ambientowe pady, ale także coś z industrialu, a nawet... jakieś motywy gitarowe. Akcja Dziwnych Rzeczy rozgrywa się w latach 80-tych, więc klimat muzyczny także odpowiada, przynajmniej w jakimś stopniu, tej epoce. Płyta jest już dostępna, zatem.. zapraszam do Audiomatu.  


10 lipca wystąpiłem w György-Ligeti-Saal, MUMUTH – Haus für Musik und Musiktheater w Grazu (w ramach SMC 2025).


5 lipca wystąpiłem na koncercie w ramach Festiwalu Instrumentów Historycznych Cappella Angelica, który odbył się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Zagrałem z gronem znakomitych instrumentalistek, a także wykonałem swoją miniaturę While the Angels are Still Sleeping.


Już dziś wieczorem, o godzinie 22:00 rozpocznie się comiesięczna audycja Marka Kwiatkowskiego – Muzyka Elektroakustyczna – którą nadaje oczywiście radio El-Stacja:  el-stacja.pl 

Wśród różnych nagrań będzie także premiera kompozycji  Extreme Elegy of Shadows, która jest jedną z kilku tworzących nowy projekt, Extrēmus. To nasze wspólne dzieło, moje i altowiolisty Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, będące próbą eksploracji nowych obszarów dźwiękowych za pomocą tego szlachetnego instrumentu oraz elektroniki.