Koncerty w Sankt Petersburgu

Dzięki zaproszeniu otrzymanemu od GEZ-21 i ogromnemu wsparciu ze strony Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, miałem okazję zagrać dwa (mam nadzieję, że udane…) koncerty w tym pięknym mieście, a także poprowadzić warsztaty poświęcone elektroakustycznej muzyce i improwizacji. To była wspaniała przygoda artystyczna i mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja by ponownie odwiedzić Sankt Petersburg.

Pierwszy koncert miał miejsce w sobotę, 28 czerwca, w ramach festiwalu LEMESG (muzyki elektroakustycznej i improwizowanej), odbywającego się w GEZ-21 (z okazji 15-lecia tej placówki), części Centrum Sztuki Puszkińska-10 (nb. obchodzącej swoje 25-lecie). Poniżej zamieszczam kilka fotografii wykonanych podczas koncertu (wybrane fragmenty rejestracji wideo znajdują się w odpowiedniej zakładce). W finale koncertu dołączyli do mnie Nikołaj Rubanow i Władimir Łuczański, by wspólnie zagrać spontaniczne i improwizowane trio.


Mała wystawa multimedialna, zawierająca wideo, partytury i grafikę.

 

Drugi koncert odbył się w Muzeum Sztuki Współczesnej Erarta i zawierał prawykonanie światowe pełnej wersji nowej, obszernej kompozycji : Symfonii nieakustycznej. Organizatorami wydarzenia byli Erarta i Denis Rubin, z pomocą Borysa Szerszenkowa i oczywiście przy wsparciu Instytutu Polskiego. Kilka fotografii znajduje się tutaj, fragmenty rejestracji wideo w stosownej zakładce, czyli WIDEO (to jedynie dokumentacja wydarzenia, z raczej „bootlegowym” dźwiękiem, choć oddającym wrażenie prawdziwego koncertu). Wszystkie rejestracje wideo wykonał Boris Szerszenkow (dziękuję !).

Erartalive 3

Spotkałem mnóstwo świetnych, sympatycznych ludzi i wspaniale spędziłem czas. Nie potrafię nawet wyliczyć wszystkich, którym chciałbym podziękować : Boris, Andrej z GEZ-21, Denis, Maks, Władimir, Nikołaj, Ilia, Sergiej, Igor, Patrick, Christine, wszyscy uczestnicy warsztatów i wielu innych. Dziękuję wam wszystkim !

Bardzo specjalne podziękowania należą się Instytutowi Polskiemu w Sankt Petersburgu – za wsparcie, pomoc i wspaniałą opiekę – w szczególności Pani Dyrektor Natalii Bryżko-Zapór oraz Natalii Piluginie. Dziękuję także Konsulatowi Generalnemu za okazaną opiekę. Do zobaczenia wkrótce (mam nadzieję…) !

Powrót